میهن تریدر

ماشین حساب مدیریت سرمایه فارکس

Developed by @amirsepahvand
AD
فارکس آلپاری فارکس آلپاری

راهنمای ابزار ماشین حساب مدیریت سرمایه فارکس

 

مدیریت سرمایه فارکس

با استفاده از ماشین حساب مدیریت سرمایه فارکس می توانید به صورت اختصاصی مدیریت سرمایه شخصی خود را محاسبه نمایید ، مدل مدیریت سرمایه ای این ابزار به این صورت می باشد که شما یک سرمایه base یا سرمایه مبنا را معیار قرار می دهید و حجم مناسب را برای سرمایه معیار در نظر می گیرید ، اینگونه مدیریت سرمایه فارکس ساده تر می شود ، فرض کنید شما سرمایه معیار را ۱۰۰ دلار در نظر می گیرید و با توجه به مدیریت سرمایه شخصی خود حجم ۰.۰۱ لات را مناسب برای سرمایه ۱۰۰ دلار میدانید ، به این ترتیب اگر میزان بالانس شما ۱۸۴۰ دلار باشد با توجه به میزان در نظر گرفته شده حجم به ازای ۱۰۰ دلار این ماشین حساب برای شما محاسبه می کند که حجم مناسب برای ۱۸۴۰ دلار چند لات است ، و باید با آن حجم وارد معامله شوید تا ریسک خود را مدیریت کنید.

ماشین حساب مدیریت سرمایه فارکس

به تصویر بالا دقت کنید برای حجم معامله ۰.۰۱ لات به ازای ۱۰۰ دلار برای بالانس ۱۸۴۰ دلار ۰.۱۸ لات حجم برای نسبت در نظر گرفته شده شما محاسبه شده است.

 

آموزش استفاده ابزار محاسبه آنلاین مدیریت سرمایه فارکس

 

سرمایه اصلی یا بالانس:   

در این قسمت میزان بالانس خود را که در حساب فارکس خود دارید وارد نمایید.

 

سرمایه معیار :

فرض کنید با توجه به استراتژی مدیریت سرمایه ای شما در فارکس حجم مناسب برای جفت ارز EURUSD را ۰.۰۱ لات به ازای ۱۰۰ دلار می دانید ، یعنی برای ۱۰۰ دلار سرمایه ۰.۰۱ حجم مناسب برای شما می باشد ، در این ورودی عدد ۱۰۰ را وارد می کنید و در ورودی بعدی حجم مناسب را با توجه به حجم معیار انتخاب می کنید.

حالا فرض کنید برای ابزار طلا XAUUSD حجم ۰.۰۱ لات به ازای ۱۰۰ دلار بالاست و ریسک زیادی متحمل می شوید میتوانید برای طلا سرمایه معیار را ۲۰۰ دلار در نظر بگیرید و حجم به ازای ۲۰۰ دلار را به طور مثال ۰.۰۱ در نظر بگیرید اینگونه ریسک طلا را با توجه به حرکات شارپ و بالای آن مدیریت کرده اید.

 

حجم معامله بر اساس سرمایه معیار:

حجمی که به نسبت سرمایه معیار انتخاب کرده اید را وارد کنید.

بعد از زدن دکمه محاسبه حجم بر اساس ورودی های شما تعیین می شود 

همچنین به صورت تقریبی ریسک شما با توجه به معیار های جهانی تعیین می شود که می تواند ریسک کم ، نرمال ، متوسط یا زیاد تعیین شود.

بزودی ابزار های بسیار حرفه ای تر به این صفحه اضافه می شود ، همچنین ابزار هایی برای استفاده در متاتریدر در اختیار شما قرار خواهد گرفت ، همراه شما هستیم.